Про студію.

Шкільна кіностудія «Мальва» Легедзинської школи Тальнівського району Черкаської області розпочала свою роботу в 1993 році. Організували її вчителі історії Чабанюк Владислав Васильович(сценарій, режисура, камера) та фізики і інформатики Кулик Микола Петрович (відеомонтаж,звукорежисура,камера)

Творчий доробок студії - 28 фільмів, з них 8 – художні.

За період з 1995 по 2010 рік студія стала лауреатом 14 Всеукраїнських та учасником 5 міжнародних кінофестивалів, отримавши 17 дипломів першого ступеня.

Фільми студії побували у 8 країнах світу.

В травні 2000 року «Мальві» присвоєно звання народної.

Основна тематики фільмів студії – історична.

Кінострічка «Вирій»(1995р.) – перша робота студійців, продемонстрована на Всеукраїнському кінофестивалі, отримала найвищу нагороду – «Гран-прі». Сюжет фільму - громадянська війна: три сини простої сільської жінки пішли боронити рідну землю, а опинились по різні сторони «барикад». Один став петлюрівцем, другий махновцем, а третій –червоноармійцем… Проникаючи в суть життя, фільм досліджує, чого воно варте, в чому його сенс… «Вирій» - перше «кінодитя» «Мальви», потім студія почала продукувати в середньому 2 фільми на рік.

Довгий шлях від виникнення ідеї до реалізації її на екрані… Літературний та кіносценарій, корективи сюжетної лінії, кандидатури на головні ролі, а потім у легедзинському «Голлівуді», як охрестила сільську судію преса, строчать швейні машини, ламаються голки і старий одяг, простирадла швидко перетворюються на татарські халати, селянське та панське вбрання. Далі - успіхи та невдачі на знімальному майданчику, монтаж, озвучення – і фільм готовий. Можливо, не досить досконалий, але рідний і дорогий, бо в ньому частинка дитячої мрії і душі…

За час існування «Мальви» студійцями стали близько ста дітей.

Фільми студії демонструвались на центральних українських телеканалах.

25 жовтня 2008 року студія розпочала зйомки нового повноформатного художнього фільму «Казка про Чорного Козака» В зйомках фільму задіяні жителі м.Умані,Уманського,Тальнівського, Звенигородського районів Черкащини, понад 60 учнів шкіл, клуб історичної реконструкції «Росичі» (м. Київ), фольклорні гурти «Гуляйгород» та «Божичі» (всього більше 200 осіб), студія тісно співпрацює з дендропарком «Софіївка». «Мальва» - аматорська студія, але на період зйомок долучила до свого творчого колективу давніх друзів-професіоналів: операторів, освітлювачів, гримерів, костюмерів, художників та дизайнерів. Новий фільм – перша стрічка «Мальви» зі зйомками такої складності. Масштабні кінні батальні сцени, безумовно, відкриють нову сторінку ігрового аматорського кіно України. Кошторис стрічки (130 000 гривень) не включає в себе ні гонорарів артистів, ні оплати їх проїзду ( артисти приїздять зі Львова, Вінниці, Черкас, Києва, Запоріжжя,є артисти зі США та Канади). Всі зйомки проходять виключно на ентузіазмі і бажанні створення народного українського історичного кіно. Кошти ж потрібні для оренди транспорту, зброї та костюмів (кіностудія ім.. О. Довженко), а головне – оренди освітлювальної і звукової апаратури та професійної відеокамери (оренда останньої обходиться в 300$ за добу). Всі попередні фільми студії були відзняті за власні кошти абсолютно без будь-якої державної підтримки. «Казка про Чорного Козака» - не виключення. Фільми студії взагалі і «Казка про Чорного Козака» зокрема, задумувалися як доказ можливості створення без десятків мільйонів євро дійсно народного, патріотичного, поетичного і разом з тим, реалістичного кінопродукту, що дасть можливість підростаючому поколінню ще раз переконатися в значимості і величі українського минулого і в цьому непростому сучасному світі безпомилково ідентифікувати себе не просто як українця, а Українця з великої букви, який з гідністю виходив з усіх історичних негараздів раніше і зможе врешті-решт побудувати гідне життя для України зараз.